Wycieraczki aluminiowe
Podstawową funkcją wycieraczek aluminiowych jest utrzymanie czystości w budynku poprzez zatrzymanie brudu i wilgoci w strefie wejściowej. Dobrze zaprojektowany system wycieraczek może usunąć do 80 % brudu z butów. Nie mniej ważnym zadaniem wycieraczek systemowych jest zapewnienie pięknej i harmonijnej aranżacji wnętrza. Właściwie dobrana estetyka wejścia do budynku pozwala na uzyskanie prestiżowego efektu i ma ogromny wpływ na ogólne wrażenie, jakie robi budynek i miesząca się w nim firma. Dlatego do wystroju strefy wejściowej należy podejść z dużą starannością i zastosować wycieraczki systemowe czyszczące, czyszcząco-osuszające i osuszające.
Wycieraczka aluminiowa szczotkowa
Wycieraczka aluminiowa gumowa
Wycieraczka aluminiowa tekstylna (ryps)
Wycieraczka aluminiowa
szczotka-guma
Wycieraczka aluminiowa
guma-ryps
Wycieraczka aluminiowa
szczotka-ryps
Ramy do wycieraczek systemowych
Osadnik standardowy do
wycieraczk systemowych
Osadnik na wymiar do wycieraczek systemowych
Wycieraczki aluminiowe – informacje i porady
Przy doborze wycieraczek aluminiowych należy uwzględnić następujące aspekty :
– natężenie ruchu, które ma wpływ na dobór wysokości profilu aluminiowego i na powierzchnię wycieraczki
– miejsce, w którym będzie wycieraczka obiektowa, wewnątrz budynku czy na zewnątrz.
Co wyróżnia nasze wycieraczki aluminiowe ?
– wysoka trwałość. Gwarancja od 3 do 5 lat
– obniżenie kosztów sprzątania obiektu, poprzez zatrzymanie znacznej części zanieczyszczeń i wilgoci
– łatwość czyszczenia dzięki możliwości zrolowania wycieraczki
– duża absorpcja brudu, który spada do szczelin między listwami
– wykonanie na dowolny wymiar.
W naszych wycieraczkach aluminiowych stosujemy następujące wysokości profili (wysokość części metalowej):
9,5 mm, 11 mm, 14 mm, 18 mm, 19 mm, 27 mm i 42 mm. Im większy ruch w obiekcie, tym wysokość profilu w wycieraczce powinna być większa. W ofercie mamy profile o grubości ścianki pionowej 1,5 i 2,5 mm. Profile 2,5 mm są przeznaczone do dużych obciążeń.
Zalecana powierzchnia wycieraczek przy natężeniu dziennym do 250 osób powinna wynosić ok. około 4 m2, natomiast przy natężeniu do 2000 osób powierzchnia ta wynosi 9 m2 , a powyżej 2000 osób kształtuje się na poziomie 27 m2.
Do wycieraczek zewnętrznych, znajdujących się na zewnątrz budynku stosujemy wypełnienie z gumy, szczotki lub kombinacji obu tych materiałów.
Do wycieraczek wewnętrznych, usytuowanych wewnątrz obiektu lub pod pełnym zadaszeniem można wykorzystać wypełnienie z gumy, szczotki oraz rypsu (tkaniny) lub kombinacji tych materiałów.
Wycieraczki systemowe są układane w ramach wykonanych z kształtowników aluminiowych lub stalowych. Zadaniem ramy jest zapewnić estetyczny wygląd całości oraz wzmocnić brzeg wpustu w posadzce. Rama systemowa jest montowana we wpuście w sposób trwał poprzez zalanie masą samopoziomujacą lub wklejenie na klej montażowy.
W przypadku gdy jest potrzeba odprowadzenia spod wycieraczki wody stosujemy osadniki z przyłączem do odwodnienia. Osadniki są standardowe o głębokości 7 cm i wykonywane w trzech wielkościach: 60 x 40, 75 x 50 i 100 x 50 cm. W osadnikach standardowych mogą być stosowane wycieraczki aluminiowe i wycieraczki stalowe ocynkowane.
W przypadkach wyjątkowo dużych zabrudzeń stosujemy osadniki aluminiowe TR80. Głębokość kasety, w której leży wycieraczka wynosi 8 cm, więc może zgromadzić dużą ilość zanieczyszczeń. System ten posiada również przyłącze do odwodnienia. System wykonuje się na dowolny wymiar wycieraczki. W osadnikach aluminiowych mogą być stosowane wycieraczki aluminiowe i wycieraczki stalowe.
Uzupełnienie oferty wycieraczek stanowi wycieraczka stalowa ocynkowana. Standardowe wykonania mają wysokość 2 cm i wymiary wraz z ramą: 60 x 40 cm, 75 x 50 cm, 100 x 50 cm, 120 x 80 cm.
Mamy również wycieraczki do czyszczenia kół wózków paletowych i widłowych.